Data dodania 20.02.2024 - 09:32

Trzy studentki z Politechniki Łódzkiej wezmą udział w sesji Europejskiego Zgromadzenia Studentów, która odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Europejskie Zgromadzenie Studentów to jeden z flagowych projektów Europejskiej Wspólnoty Uniwersytetów (the European Universities Community - EUC). Współfinansowany przez Unię Europejską projekt skupia 230 studentów, którzy debatują nad aktualnymi problemami, z jakimi zmaga się Unia Europejska.

Studiujące w IFE Alicja Zielińska (Business and Technology), Eliza Podsiadła (Business Studies) i Wioletta Wielakowska (Mathematical Methods in Data Analysis) będą prowadziły dyskusje w trzech różnych panelach. Alicja w panelu związanym z podejściem do eurosceptycyzmu, Wioletta w dotyczącym nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, a Eliza w panelu poświęconym europejskiemu dziedzictwu kulturowemu. W sumie będzie 11 paneli.

Jak wyjaśnia Alicja Zielińska – Będziemy pracować w 20-osobych grupach. Efektem ma być zestaw zaleceń politycznych w określonej tematyce panelu. Projekt zwieńczy trzydniowa konferencja w Parlamencie Europejskim. Umożliwi ona wysłuchanie i dyskusje nad propozycjami wszystkich paneli, a całe wydarzenie zakończą rekomendacje polityczne. Sprawi to, że nasze głosy będą słyszalne.

więcej w "Życiu Uczelni"