Data dodania 20.06.2022 - 10:47
Kategorie aktualności

Już w ten czwartek rozpoczną się finały 14. ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych - ZTGK 2022 - organizowanego przez Wydział FTIMS Politechniki Łódzkiej. Jest to największe w kraju wydarzenie łączące młodych twórców gier i środowisk wirtualnych ze specjalistami reprezentującymi większość najważniejszych firm z branży. 

Image

- Sercem wydarzenia są oczywiście uczestnicy i ich bardzo oryginalne projekty - mówi dr hab. Adam Wojciechowski, dziekan Wydziału FTIMS, organizator konkursu - Niemniej każdy, kto przyjdzie na nasze wydarzenie będzie mógł doświadczyć swoistego zaplecza tworzenia gier. A wszystko za sprawą możliwości uczestnictwa w testowaniu konkursowych projektów, ale również posłuchania, jak oceniają te projekty specjaliści z branży gier.  

W skład profesjonalnego jury wchodzi kilkudziesięciu przedstawicieli przemysłu z takich firm jak CD Project, Infinity Ward, 11bit studios, Creepy Jar, metapro.one, HTC Vive, Teyon, Techland, SuperHot, Render Cube, Afterburn, People Can Fly, Big Cheese Studio, Q-Loc, Something Random, Wasteland Interactive, Cleversan Games oraz wielu innych. 

 Tak zwane sesje hands-on, czyli możliwość zagrania w projekty konkursowe i porozmawiania z ich autorami oraz specjalistami z branży, odbędą się 23 czerwca 2022 pomiędzy godziną 10.00 a 17.00 w hali EXPO Łódź al. Politechniki 4. Zwycięzców poznamy w piątek 24 czerwca podczas gali finałowej. 

 - Nasz konkurs przyciąga twórców o różnych zainteresowaniach, więc możemy zobaczyć szerokie spektrum projektów, począwszy od gier komputerowych, gier mobilnych oraz doświadczeń VR, aż do autorskich konceptów graficznych i animacji stworzonych w ramach ścieżek artystycznych - dodaje dr hab. sztuki inż. Rafał Szrajber, organizator konkursu z Instytutu Informatyki - Młodzi twórcy mają okazję nie tylko wygrać nagrody, ale przede wszystkim zyskać bezpośrednie kontakty do przedstawicieli branży gier, a bardzo często również ofertę pracy. Wielokrotnie w minionych edycjach uczestnicy na finałach ZTGK znajdywali wydawcę, który swoim doświadczeniem umożliwiał dopracowanie i publikację ich gry. Tak było chociażby z zeszłorocznymi zwycięzcami ścieżki Mobile Games. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że już od kilkunastu lat polski Gamedev rodzi się w Łodzi! - podsumowuje. 

 

Wstęp na finały konkursu jest wolny.  

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie gry.it.p.lodz.pl oraz kanale społecznościowym fb.com/ztgkpl