Data dodania 06.09.2023 - 12:51

Druga edycja konferencji „Postępy w utrwalaniu żywności – na styku nauki i praktyki” odbędzie się w czwartek 7 września 2023 r. Weźmie w niej udział około 70 osób. Naukowcy oraz przedstawiciele branży spożywczej podejmą dyskusje nad bezpieczeństwem żywności i ochroną jej trwałości.

Organizatorami spotkania na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej są Instytut Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej oraz Komitet Nauk o Żywności i Żywieniu PAN.

Wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczyć będzie głównie utrwalania żywności, tak aby była ona bezpieczna dla konsumentów i posiadała odpowiednio wysoką jakość.

Jak wyjaśnia dr hab. inż. Agnieszka Nowak, prof. PŁ z Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii, przewodnicząca Komitetu Naukowego

– Tematyka konferencji obejmuje bezpieczeństwo żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz funkcjonalne dodatki do żywności. Wygłoszone zostaną wykłady plenarne dotyczące między innymi kultury bezpieczeństwa w produkcji żywności, metod utrwalania bakterii probiotycznych. Natomiast na styku nauki i praktyki posłuchamy „historii jednej folii” oraz dowiemy się jak promować to, co lokalne. Podczas Sesji Młodych Naukowców, o smacznej nazwie Fresh&Foodie zaprezentowane zostaną osiągnięcia młodych adeptów nauki.

Wśród uczestników będą naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Bydgoskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego, Instytutu Ogrodnictwa - PIB w Skierniewicach oraz przedstawiciele przemysłu, m.in.: Fruktus Agros Nova, Zentis Polska, Grupa Buena, PAMAPOL, Wawel, Upfield Manufacturing.

Patronat nad konferencją objęli: JM Rektor Politechniki Łódzkiej, Prezydent Miasta Łodzi, Polskie Towarzystwo Technologów Żywności oraz portal informacyjny FoodFakty.

Strona konferencji