Data dodania 23.02.2024 - 11:34
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka zakończyła realizację projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, jednego z największych przedsięwzięć w zakresie edukacji. Projekt, o wartości ponad 50 milionów złotych, był współfinansowany przez UE. Dzisiaj, Politechnika Łódzka i Stowarzyszenie I Love Math – w imieniu szkół uczestniczących w projekcie CMI podpisały z firmą Huawei umowę formalizującą przekazanie kilkudziesięciu serwerów.

Sprzęt będzie służyć celom edukacyjnym, wspierając działania jednostek, do których trafił, jednocześnie unowocześniając posiadaną przez nie infrastrukturę informatyczną.

Rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik zaznacza  - Dziś kompetencje cyfrowe są jak master key, czyli jeden główny klucz, który otwiera wiele różnych drzwi do kariery. Po pięciu latach możemy śmiało powiedzieć, że dzięki projektowi CMI 1,5 tysiąca nauczycieli rozwinęło kompetencje informatyczne, a 40 tysięcy młodzieży rozwinęło talenty w tym zakresie. Cieszę się, że firma Huawei przekazała nam serwery, na których umieszczone zostaną opracowane w projekcie materiały edukacyjne.

Szkoły będą mogły wykorzystać otrzymany sprzęt do rozwoju kompetencji uczniów w czasie zajęć i warsztatów. Pełnomocnik Prezesa Zarządu Stowarzyszenia I Love Math Waldemar Wyka, dziękując za przekazany sprzęt, powiedział

– Polskie szkoły są niedoinwestowane, zwłaszcza w sprzęt, i takie akcje, jak dzisiejsza pomagają w kształceniu kompetencji cyfrowych, która nie może odbywać się bez technologii.

Umowę ze strony Huawei Polska podpisał Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei.

Jak powiedział  - Huawei ma długą historię wspierania polskiego szkolnictwa wyższego i edukacji cyfrowej. Jesteśmy także partnerem głównym kampanii „Dziewczyny na Politechniki”, bowiem zależy nam na zwiększaniu liczby i roli kobiet w branży technologicznej. Dziś podejmujemy kolejną inicjatywę – wsparcia szkół i uczniów, przekazując nasze sprzęty. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom i współpracy z instytucjami edukacyjnymi poprawimy umiejętności cyfrowe na szeroką skalę, wspierając w ten sposób cyfrowy rozwój całego społeczeństwa.

Serwery trafiły do szkół z całej Polski, których przedstawiciele przyjechali do Łodzi.

Więcej w artykule w "Życiu Uczelni"

Image
Image
Image
Image