Data dodania 11.10.2022 - 08:16

Przed wakacjami zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX, a tuż po rozpoczęciu roku akademickiego 10 października rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

- Bardzo cieszę się z aktywności naszych pracowników, studentów oraz doktorantów, którzy zgłaszając swoje pomysły i biorąc udział w głosowaniu w ramach budżetu „Idea Box” przyczyniają się do zmiany kampusu Politechniki Łódzkiej w miejsce jeszcze bardziej przyjazne do pracy, studiowania a także rekreacji – powiedział rektor prof. Krzysztof Jóźwik.

Edycja 2022 cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W głosowaniu wzięło udział ponad 800 osób (można było zagłosować na trzy wybrane pomysły). Głosowanie wyłoniło następujące zwycięskie pomysły, które zostaną zrealizowane do końca 2022 roku:

• Zielona strefa relaksu na kampusie A, autorka: Zuzanna Niesyto. Koszt realizacji: 20 000 zł (281 głosów)
  • Politechniczna grządka, autorka: Zuzanna Niesyto. Koszt realizacji 10 000 zł (132 głosy)
  • Lepsza sieć Wi-Fi Eduroam, autor: Karol Tutek. Koszt realizacji: 30 000 zł (279 głosów)
  • Ptasi kampus - budki dla jerzyków na ścianie budynku B6 (Instytut Architektury i Urbanistyki) – autorka: Barbara Konarzewska. Koszt realizacji: 7 000 zł (209 głosów)
  • Domki dla owadów w parku Klepacza, autorka: Paulina Obidowska. Koszt realizacji: 1 500 zł (186 głosów)
  • Biuro rzeczy znalezionych, autor: dr Jarosław Goszczak. Koszt realizacji: 2 000 zł (152 głosów)

IDEA BOX to projekt, dzięki któremu pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, których celem jest podniesienie komfortu pracy, studiowania i spędzania czasu na terenie uczelni.

W bieżącym roku pula środków przeznaczonych na realizację wybranych pomysłów wyniosła 80 000 zł. Warunkiem dopuszczenia pomysłu do głosowania była możliwość jego realizacji w bieżącym roku kalendarzowym, pozytywna weryfikacja pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami, techniczne możliwości realizacji pomysłu oraz jego weryfikacja z perspektywy rzeczywistych kosztów realizacji.

Kwietna łąka w kampsusie PŁ
Kwietna łąka w kampusie PŁ

W ramach wcześniejszych edycji zrealizowano między innymi: dwie kwietne łąki, ule dla pszczół, stacje naprawy rowerów i stojaki na rowery, wewnętrzne i zewnętrzne strefy studenckie, czujniki jakości powietrza na kapusie czy aplikacja Mobile Alert.