Data dodania 08.03.2023 - 15:16

Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej - Zatoka Sportu, podczas XIX Gali Sportu i Biznesu, otrzymało Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES za rok 2022 w kategorii „Zarządzanie Małym Obiektem Sportowym”.

Nagroda DEMES w tej kategorii jest przyznawana za umiejętne zarządzanie małym obiektem sportowym, dbanie o jakość organizowanych wydarzeń, efektywną współpracę z lokalnym środowiskiem sportowym, a także współpracę z partnerami czy dostawcami.

Ta nagroda to docenienie pięcioletniej działalności Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej. Budowa tego obiektu została okupiona dużym wysiłkiem finansowym Politechniki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji i Nauki - ówcześnie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  - oraz lokalnego samorządu, ale warto było go podjąć. Dziś przez obiekt przewija się codziennie blisko tysiąc osób – od kilkuletnich adeptów nauki pływania, przez młodzież i studentów, aż po mistrzów doświadczonych życiowo i sportowo. Wypełniają oni obiekt swoją energią, realizując samoistnie hasło Politechniki Łódzkiej: potęguj możliwości.

- powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik.

Swojej radości nie kryje dyrektor Zatoki Sportu, Witold Nykiel, który przyznaje, że to wyróżnienie to efekt wytężonej pracy całego zespołu fachowców zatrudnionych w tym nowoczesnym obiekcie. Jest tu jedyny w Łodzi kryty basen 50-metrowy, który daje możliwość uprawiania sportu coraz większej liczbie sportowców i mieszkańców nie tylko z Łodzi, ale całego województwa łódzkiego.

Zatoka Sportu PŁ była już miejscem wielu znaczących wydarzeń sportowych. Do najważniejszych należą ubiegłoroczne Europejskie Igrzyska Akademickie. Było to największe święto sportu akademickiego i pierwsza tak duża impreza sportowa w Polsce po okresie związanym z obostrzeniami dotyczącymi pandemii. Wzięło w niej udział blisko 4500 sportowców z 46 krajów, reprezentujących swoje uczelnie. Pięć z 21 dyscyplin sportowych zostało rozegranych zostało w Zatoce Sportu, Były to: badminton, futsal, piłka wodna, pływanie, wspinaczka sportowa.

Zatoka Sportu PŁ była także areną mistrzostw Polski w pływaniu, w skokach do wody, pływaniu synchronicznym. Swoje mecze ligowe rozgrywają tutaj wielokrotni mistrzowie Polski w piłce wodnej – Łódzkie Sportowe Towarzystwo Waterpolowe – oraz koszykarze i koszykarki ŁKS. Co roku odbywają się tutaj zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, najważniejsza impreza pływacka w Polsce na basenie 25-metrowym oraz Miting pływacki osób niepełnosprawnych.

Prestiżowe Statuetki DEMES od wielu lat doceniają organizacje, firmy i osoby, które swoim działaniem mają wpływ na rozwój i profesjonalizację marketingu sportowego, komunikacji i sponsoringu. W tym roku  Nagrody Biznesu Sportowego były wręczane w dwunastu kategoriach, a decyzję o ich przyznaniu podjęła Kapituła Statuetek, złożona z uznanych ekspertów, praktyków i naukowców związanych z branżą sportową.