Data dodania 27.11.2023 - 14:14

To było niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło utalentowanych studentów Wydziału Mechanicznego z różnych kierunków i wszystkich semestrów. Drugi Mechaton był okazją do rozwinięcia umiejętności projektowania, a także do kreatywnej współpracy i wymiany pomysłów.

Studenci z różnych kierunków zjednoczyli siły, tworząc zespoły, które miały sprostać wyzwaniu stawianemu przez współorganizatora wydarzenia – firmę SECO/Warwick. Celem uczestników było rozwiązanie realnego problemu, nad którym obecnie pracują inżynierowie firmy.

Wzajemny entuzjazm i dynamika zawodników przyczyniły się do stworzenia atmosfery pełnej pozytywnej energii i wytężonej pracy. - W trakcie konkurencji można było zaobserwować nie tylko zaawansowane umiejętności projektowania, wykonywania prototypów, ale także zdolności do szybkiego myślenia, kreatywnego podejścia do problemów oraz efektywnej współpracy w zespołach. Mechaton stanowił doskonałą okazję dla studentów do zdobycia praktycznego doświadczenia, a także nawiązania kontaktów z profesjonalistami branżowymi, którzy pełnili rolę mentorów - mówi organizator wydarzenia dr inż. Bartłomiej Zagrodny z Katedry Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki.

Zdaniem organizatorów podczas wspólnie spędzonego czasu, studenci mieli okazję nie tylko do pracy nad zadaniem, ale także do integracji i wymiany doświadczeń.

- Wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie za swoje zaangażowanie, kreatywność oraz zdolność do radzenia sobie w dynamicznym środowisku. Mechaton SECO/Warwick 2023 nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil, ale także przyczynił się do rozwoju umiejętności technicznych i społecznych wszystkich jego uczestników -  podsumowuje doktor Zagrodny.

Studenci- laureaci Mechatonu na Wydziale Mechanicznym PŁ, fot. Jacek Szabela

Laureataci Mechatonu 2023

I miejsce zdobył zespół w składzie: Jakub Kadłubaj, Mateusz Matecki, Wojciech Walendzik, Maciej Nowak i Damian Adamczyk - studenci automatyki i robotyki (I rok).

II miejsce: Wiktor Lewandowski, Adam Koślin, Filip Chróścikowski, Mateusz Łukaszczyk i Jakub Pawłowski - studenci II roku automatyki i robotyki.

III miejsce zajął zespół w składzie: Adam Jeżyński, Jakub Dabbous z 7. semestru i Marek Cendrowski z 5. semestru Mechanical Engineering oraz z kierunku transport Jan Nowiński (5. sem.) i Maciej Tutak (7. sem.).

Nagrodami w konkursie były - zestawy materiałów naukowych, nagrody pieniężne oraz możliwość zrealizowania płatnego stażu w firmie SECO/WARWICK. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w wydarzeniu.