Data dodania 21.05.2021 - 13:18

Od 20 maja można oglądać nową wystawę w Galerii Biblio-Art w Bibliotece PŁ - tym razem fotografii -  zatytułowaną "Ślady"Anny Szumigaj-Badziak i Dariusza Chojnackiego, wykładowców z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (WTMiWT). Wystawa będzie czynna do 11 czerwca.

dr hab. Dariusz Chojnacki, prof. PŁ:  studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1996 roku w Pracowniach Malarstwa prof. Adama Styki i Rysunku prof. Stanisława Góreckiego. W 2005 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia grafikę, malarstwo, rysunek, fotografię. Zajmuje się również projektowaniem graficznym i scenografią.

Od 2009 roku jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na Politechnice Łódzkiej,  jest szefem Pracowni Grafiki w Instytucie Architektury Tekstyliów na PŁ oraz specjalności Komunikacja Wizualna. W 2012 uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk pięknych w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Autor 46 wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą oraz laureat licznych nagród i wyróżnień.

dr Anna Szumigaj-Badziak: dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w 1990 r. na Wydziale Grafiki. Uprawia grafikę użytkową i malarstwo. W roku 2013 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Praca dydaktyczna w zakresie projektowania grafiki płaskiej i przestrzennej, projektowania identyfikacji i komunikacji wizualnej na Kierunku Wzornictwo w Instytucie Architektury Tekstyliów na WTMiWT PŁ.

Twórczość projektowa z zakresu: identyfikacji wizualnej, plakatu, książki, prasy, kart plastikowych, serwisów www jak również kompleksowych opracowań graficznych. Udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Materiał filmowy o wystawie można obejrzeć w Łódzkich Wiadomościach Dnia (21:43:59) oraz na Facebooku Galerii Biblio-Art.