Data dodania 12.10.2023 - 09:56

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką do Galerii Biblio-Art na wystawę prac Gabryeli Nawrot "BATIK i...". Wernisaż odbędzie się 18 października (środa) o godz. 13.00.

Zaproszenie na wystawę W Galerii Biblio-Art PŁ

Gabryela Nawrot jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP im W. Strzemińskiego). Dyplom na Wydziale Projektowania Odzieży uzyskała w 1968 r.  W swoim dorobku ma 11 wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w 40 wystawach zbiorowych, krajowych i zagranicznych.

- Moje prace są wykonane przede wszystkim za pomocą własnych mieszanych technik, przy użyciu różnych środków i narzędzi. Najbliższą mi techniką jest batik. Wykorzystuję w nim naturalne właściwości tkaniny, a wielokrotne nakładanie wosku i farbowanie, daje specyficzny efekt bliski malarstwu, choć zastosowane środki techniczne są różne - mówi autorka wystawy.

Galeria Biblio-Art mieści się budynku Biblioteki PŁ, ul. Wólczańska 223, I piętro.