Data dodania 31.05.2021 - 15:01
Kategorie aktualności

Reprezentacja Politechniki Łódzkiej zdobyła 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale na zakończonych we Wrocławiu, w niedzielę (30.05), Akademickich Mistrzostwach Polski w karate olimpijskim. Nasi studenci byli najlepsi zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna kobiet w składzie: Julia Komorowska (Wydział Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej - FTiMS) i Kinga Harast (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji - IFE).

Image

Warto wspomnieć, że dziewczyny zdobyły złoty medal, mimo niepełnego składu drużyny. Drugi złoty medal wywalczył Szymon Stawiarski (Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki - EEIA) w kategorii kumite ind. mężczyzn -75 kg. Trzeci złoty medal wywalczyła Kinga Harast w kategorii kumite ind. kobiet + 68 kg. Srebrne krążki wywalczyli: Szymon Lasota w kategorii kumite ind. mężczyzn - 75 kg (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji - IFE) oraz Michał Janczewski w kategorii kumite ind. mężczyzn –  67 kg (Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska - BAIŚ). Brązowe medale indywidualnie wywalczyli: Julia Komorska w kumite kobiet - 55 kg oraz Jakub Dynda w kumite mężczyzn + 84 kg (Wydział EEIA). 5 miejsce drużynowo zajęła drużyna PŁ w składzie: Michał Janczewski (Wydział BAIŚ) i Wojciech Dziatkiewicz (Wydział FTiMS).

Image
Reprezentacja kobieta na AMP w karate olimpijskim, fot. Janusz Haras

- Nasza ekipa studentów PŁ okazała się bezkonkurencyjna i wraca do domu z workiem medali. Jesteśmy bardzo dumni z tak dobrych wyników sportowych oraz widowiskowych walk. Warto także podkreślić, że Szymon Stawiarski jest aktualnym 5. zawodnikiem Akademickich Mistrzostw Świata, które były rozgrywane w Kobe, Japonia, a Kinga Harast brązową medalistką Mistrzostw Europy w Alborg w Danii. Oboje są zawodnikami Kadry Narodowej Karate Olimpijskiego. Liczymy, że za rok wyniki podczas AMP będą równie satysfakcjonujące jak w miniony weekend - mówi Janusz Haras, trener karate w Centrum Sportu PŁ.

Organizatorem wydarzenia był  AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a tegorocznym sponsorem głównym była grupa Lotos. W turnieju wzięło udział aż 105 zawodników i zawodniczek z 31 uczelni z całej Polski.