Data dodania 15.12.2021 - 10:34

Politechnika Łódzka była pierwszą uczelnią techniczną w Polsce, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie HR EXCELLENCE IN RESEARCH. - Obecnie władze uczelni starają się o przedłużenie okresu używania tego europejskiego znaku - mówi prof. Paweł Strumiłło, prorektor ds. rozwoju.

Na Politechnice Łódzkiej powstał specjalny zespół, który wdraża zasady zawarte w Europejskiej Karcie Naukowca oraz Kodeksie Postępowania, dokumentach niezbędnych przy rekrutacji pracowników naukowych. Należy pamiętać, że posiadanie HR EXCELLENCE IN RESEARCH znacznie zwiększa rozpoznawalność i atrakcyjność uczelni w europejskim obszarze badawczym jako partnera projektowego.

Na Politechnice Łódzkiej wdrażane są także nowe projekty i programy wspierające młodych badaczy z kraju i zagranicy, a także szkolenia z komercjalizacji i transferu wiedzy dla naukowców. Te wszystkie działania mają wzmocnić pozycję PŁ na mapie innowacyjnych i silnych kadrowo uczelni.