Data dodania 07.11.2023 - 13:16

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Łódzkiej (8.11), zostały wręczone odznaczenia i medale dla pracowników oraz nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej (fotorelacja z wydarzenia).

- Kierujemy dziś uwagę w stronę osób zatrudnionych w Politechnice Łódzkiej, od lat działających w służbie publicznej. To Państwa święto. Tegoroczna liczba laureatów jest imponująca i napawa mnie radością. To dowód uznania dla zaangażowania, pracy oraz pasji każdego, kogo za chwilę poprosimy przed podium - powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, na wstępie swojego wystąpienia i dodał - Bardzo dziękuję Państwu, że wybraliście naszą uczelnię na miejsce rozwoju swojej kariery.

Złoty Krzyż Zasługi odebrał dr inż. Marian Cłapa, Srebrny Krzyż Zasługi - prof. Dariusz Bieliński, Brązowe Krzyże Zasługi otrzymały: prof. Anna Fabijańska oraz dr hab. inż. Ewa Korzeniewska, prof. PŁ.

Medale za długoletnią służbę odebrało w sumie 105 osób: w tym 39 pracowników medal złoty, 37 srebrny i 28 brązowy. Odznaczenia wręczył wicewojewoda łódzki - Marcin Buchali.

Łódzki wicekurator oświaty - Andrzej Krych wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej 26 osobom. Odznaki Zasłużony dla Politechniki otrzymało 19 pracowników uczelni oraz 6 osób spoza uczelni. Medal Zasłużony dla Politechniki przyznano  jednej osobie spoza Politechniki Łódzkiej. Pełna lista osób nagrodzonych.

Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej, fot. Jacek Szabela

Podczas uroczystości zostały także wręczone nagrody i wyróżnienia studentom oraz absolwentom za wybitne osiągnięcia, a także prace dyplomowe. To m.in. nagroda NOT dla najlepszego absolwenta PŁ, a także nagrody dla studentów od firm, z którymi współpracuje uczelnia: Veolii (lista nagrodzonych), Polmosu Żyrardów oraz Stowarzyszenia Techników Cukrowników (lista nagrodzonych).

Laureaci nagrody NOT dla najlepszego absolwenta PŁ, fot. Jacek Szabela

Honorowe odznaki Profesora Seniora otrzymali: prof. Marek Główka oraz prof. Marian Zaborski z Wydziału Chemicznego.

banerr newslettera PŁ