Data dodania 11.10.2023 - 08:51

Po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przyjadą do Łodzi, aby zasmakować studiowania w naszym mieście. W piątek (13.10) odwiedzą m.in. Politechnikę Łódzką, a konkretnie Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTiMS).

Tym razem będziemy gościć w Łodzi młodych, przyszłych informatyków z Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, laureatów konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych organizowanego przez Politechnikę Łódzką oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie (woj. dolnośląskiego). Uczniowie najpierw odwiedzą Uniwersytet Łódzki, Wydział Matematyki i Informatyki, następnie przyjadą na Politechnikę Łódzką.

Na PŁ na Wydziale FTiMS czekają na nich ciekawe warsztaty ze skanowania 3D i wstęp do systemów śledzenia ruchu, a także zajęcia z wirtualnej rzeczywistości. Będą też spotkania z wykładowcami. Prof. Piotr Napieralski będzie ich przekonywał, że Gamedev rodzi się w Łodzi i zachęcał do studiowania na kierunku informatyka stosowana.

Następnie goście odwiedzą firmy związane z branżą IT oraz gamedev: Fujitsu i Something Random, w których poznają od kuchni m.in. tajniki produkcji gier i tworzenia aplikacji.

Uczniowie będą mieli również niepowtarzalną okazję zanurzyć się w świecie gier wideo i interaktywnych opowieści ze świata komiksu, w nowo otwartym Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, a także poznać Centrum Nauki i Techniki EC1.

Oprócz sporej dawki wiedzy, naszych gości czeka duża porcja zwiedzania miasta i odrobina sportowej rywalizacji w kręgielni oraz w grze w bilard.