Data dodania 14.07.2023 - 09:37

Aleksander Skóra, uczeń Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej, zdobył srebrny medal na 34. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz jest  jednym z najlepszych, młodych biologów na świecie.

Laureat srebrnego medalu uczy się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym, ukończył drugi rok nauki. Biologią pasjonuje się od wielu lat. - Jest wszechstronnym uczniem, osiąga dobre wyniki ze wszystkich przedmiotów. To chłopak o dużej wrażliwości i odpowiedzialności - mówi z dumą nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni Olka Skóry - Katarzyna Pawłowska-Raf.

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna jest jednym z najważniejszych konkursów w dziedzinie biologii na świecie. Wzięło w niej udział ponad 320 utalentowanych młodych osób z 80 krajów, a także liczna grupa ekspertów w dziedzinie biologii z całego świata.

Więcej informacji o sukcesie ucznia PLO PŁ w biuletynie informacyjnym PŁ "Życie Uczelni".