Data dodania 31.05.2023 - 11:06

Na zakończonych w miniony weekend (25-28 .05) w Opolu finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet, zawodniczki Politechniki Łódzkiej zdobyły złoty medal w typie uczelni technicznych.

- Nasze zawodniczki reprezentujące PŁ, wygrały wszystkie mecze w fazie grupowej z SGGW Warszawa, UEK Katowice, AWF Kraków i zajęły 1. miejsce w grupie A, tym samym uzyskując awans do następnej fazy rozgrywek. W ćwierćfinałach minimalnie lepsze od naszych dziewczyn okazały się studentki UMCS Lublin, które wygrały 16 :14 i to one zagrały w półfinałach. Naszej drużynie pozostało walczyć o miejsca od 5. do 8. W tej fazie turnieju finałowego nasze szczypiornistki wygrały mecze z ŚUM Katowice oraz UR Rzeszów - poinformowała dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ, która gratuluje wszystkim zawodniczkom oraz trenerce Agnieszce Kowalskiej.

Ostatecznie swoje występy w finałach AMP, szczypiornistki Politechniki Łódzkiej zakończyły na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz zdobyły 1. miejsce i złoty medal w typie uczelni technicznych w Polsce.