Data dodania 15.06.2022 - 11:21

Zawodniczki z Politechniki Łódzkiej zdobyły brązowy medal w finale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, które były rozgrywane na Górnym Śląsku. Tym samym plasują się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na pierwszym wśród uczelni technicznych.

Trzydniowa rywalizacja w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich oraz Sosnowcu wywróciła zeszłoroczną hierarchię drużyn do góry nogami. Wśród pań najlepsze okazały się zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, które w wielkim finale, po zaciętym boju pokonały 14:13 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Z kolei w spotkaniu o brązowy medal szczypiornistki Politechniki Łódzkiej zwyciężyły w identycznym stosunku ekipę Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Myślę, że nasz mecz mógł się podobać kibicom, emocje były do ostatniej minuty. Mamy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród uczelni technicznych, więc jesteśmy bardzo zadowolone – nie ukrywa Milena Walicka z Politechniki Łódzkiej.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn były organizowane przez AZS Katowice we współpracy z miastem Chorzów oraz miastem Siemianowice Śląskie. AMP są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Zachęcamy do odwiedzania strony AZS PŁ i śledzenia aktualności.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie