Data dodania 23.02.2024 - 08:49
Kategorie aktualności

W pierwszym dniu Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim znakomicie spisała się Natalia Jabrzyk. Studentka Politechniki Łódzkiej trenująca w KS Pilica Tomaszów Mazowiecki została akademicką mistrzynią świata na dystansie 1000 metrów. To był pierwszy, ale nie ostatni medal naszej zawodniczki. Natalia Jabrzyk z trzema medalami została największą gwiazdą Akademickiej Reprezentacji Polski, która tych medali zdobyła w sumie dziewięć.

Image

Pierwsza polska złota medalistka AMŚ 2024 w Hamar w swoim wyścigu osiągnęła czas 1:20.02, pokonując Japonki, które zajęły pozostałe miejsca na podium.

– Był niesmak po ostatnich AMŚ, bo indywidualnie nie udało mi się być na podium, więc tym bardziej cieszę się, że na pierwszym dystansie sięgnęłam po najwyższy cel – podkreślała po swoim sukcesie Natalia Jabrzyk.–

Dużo pracy i dużo wysiłku jeszcze przed nami w ciągu nadchodzących trzech dni, a szans medalowych będzie jeszcze sporo. Liczymy, że w każdej rywalizacji pojawią się dobre wyniki – zaznaczał po czwartkowych biegach Dariusz Stanuch, trener Akademickiej Reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Kolejne dni - kolejne medale

Spełniły się te oczekiwania już drugiego dnia Mistrzostw. Natalia Jabrzyk zdobyła kolejny złoty medal, tym razem na 1500 m z czasem 2:03.91. Czwarte miejsce w tym biegu zajęła także reprezentantka Polski Olga Piotrowska z AWF Katowice.

Radość z medalu w biegu drużynowym kobiet

Trzeci dzień przyniósł Natalii Jabrzyk medal brązowy w biegu drużynowym kobiet. Wspólnie z Olgą Piotrowską i jej klubową koleżanką Mają Płończyk nasza studentka zdobyła medal brązowy, ustępując drużynie z Norwegii i Czech. W tym składzie dziewczyny biegły pierwszy raz, tym bardziej można docenić ich sukces.