Data dodania 20.09.2023 - 08:31

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o przedwczesnej śmierci Dariusza Szewczyka absolwenta, przyjaciela i ważnego członka społeczności naszej uczelni.

Dariusz Szewczyk był silnie związany z politechniką. Ukończył Wydział Mechaniczny, a swoją karierę radiową rozpoczął w Studenckim Radiu Żak. To doświadczenie wykorzystał, pracując, a następnie kierując przez wiele lat Radiem Łódź.

Przez wszystkie lata  swojej kariery zawodowej utrzymywał serdeczne relacje z Politechniką Łódzką i był zaangażowany w jej rozwój. W 2016 r. powołana została Rada Uczelni, a społeczność akademicka powierzyła Mu kierowanie tym ważnym gremium doradczym.

W naszej pamięci Pan Szewczyk pozostanie jako otwarty, pogodny i oddany przyjaciel. Z okazji 75-lecia Politechniki Łódzkiej wziął udział w cyklu wspomnień najwybitniejszych absolwentów. Zachęcamy do przypomnienia tego materiału.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy poniedziałek (25 września). Rozpoczną się mszą świętą w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 10:30 i będą kontynuowane około godz. 12:30 na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej.

W imieniu wspólnoty akademickiej, wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia.