Data dodania 11.05.2021 - 14:20

Na początku maja rozpoczęły się przekładane kilkukrotnie prace przy budowie woonerfu na ul. Stefanowskiego.

Ogromnie się cieszymy, że po wielu perypetiach związanych z rozpoczęcie budowy na pierwszym odcinku ul. Stefanowskiego, ruszyły prace. Mamy nadzieję, że efekt końcowy w pełni usatysfakcjonuje wszystkich użytkowników zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz kierowców samochodów. Latem zapraszamy wszystkich do korzystania z kawiarnianych ogródków, które pojawią się na tym odcinku – mówi Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni oraz pierwszy lider obu wniosków do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego (ŁBO).

Wizualizacja woonerfu na ul. Stefanowskiego: po bokach zadbane kamienice, w środku wyremontowana droga i dużo zieleni.droga
Wizualizacja woonerfu na ul. Stefanowskiego

Długo oczekiwany przez społeczność uczelni woonerf, od ul. Radwańskiej do ul. Potza, powinien być dostępny w lipcu. Ta inwestycja jest wynikiem zwycięskiego projektu zgłoszonego przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej pt. „Przeszyci zielenią – woonerf między kampusami Politechniki Łódzkiej na ul. Stefanowskiego” do ŁBO w 2019 r. Opóźnienie w budowie jest spowodowane ograniczeniami związanymi z sytuacja epidemiologiczną.

W drugiej połowie roku planowany jest remont ul. Stefanowskiego na odcinku od ul. Potza do ul. Skorupki. To wynik kolejnego, zwycięskiego projektu pt. „Graj w zielone – II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego” zgłoszonego do ŁBO w 2020 r.  W tym etapie przewidziany jest generalny remont chodników, z dodatkowym pasem zieleni oraz kontrapasem dla rowerzystów i wydzielonymi miejscami parkingowymi dla samochodów. Ponadto zostaną zainstalowane nowe latarnie, ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na gwiazdkę 2021 r. pracownicy i studenci PŁ otrzymają w prezencie całkowicie wyremontowaną ul. Stefanowskiego –  przyjazną, zieloną przestrzeń łączącą oba kampusy naszej uczelni.