Data dodania 21.12.2020 - 14:22

Prof. Krzysztof Jóźwik, na indywidualnych spotkaniach, wręczał (17.12) nagrody laureatom tegorocznych czterech Konkursów JM Rektora PŁ. Uhonorował też czterech emerytowanych naukowców dyplomami Profesora Seniora PŁ (fotorelacja).

Władze Politechniki Łódzkiej motywują naukowców PŁ na różne sposoby. Jednym z nich jest prowadzony od kilku lat konkurs JM Rektora z wysokim nagrodami pieniężnymi dla zwycięzców w czterech kategoriach.

W kategorii nagroda dla autorów najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2019 roku przyznane zostały dwie równorzędne dla: prof. dra hab. inż. Stanisława Ledakowicza oraz dr hab. inż. Marty Gmurek, prof. PŁ. Oboje pracują na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.

W konkursie o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej zwyciężył inż. Robert Borowski - student z Wydziału Chemicznego.

Zespołem współautorów za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2019 r. zostali naukowy z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki: prof. dr. hab. inż. Piotr Borkowski, dr hab. inż. Marek Bartosik, prof. uczelni, dr hab. inż. Franciszek Wójcik.

Laureatem konkursu za najwyższą liczbę cytowań został prof. dr hab. Jacek Ulański z Wydziału Chemicznego PŁ.

Nagrodę specjalną za wkład w rozwój nauk rolniczych w Politechnice Łódzkiej odebrała dr hab. inż. Katarzyna Śliżewska, prof. na Wydziale Biotechnolgii i Nauk o Żywności PŁ.

Czterech zasłużonych dla uczelni emerytowanych naukowców trzymało z rąk Rektora PŁ pamiątkowe dyplomy Profesora Seniora PŁ:  prof. dr hab. inż. Henryk Bem i prof. dr hab. inż. Jacek Rynkowski z Wydziału Chemicznego; prof. dr hab. Włodzimierz Kucharczyk z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz prof. dr hab. Maria Mucha z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Spotkania odbywały się w Rektoracie PŁ, w świątecznej atmosferze, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa