Data dodania 25.07.2023 - 08:11

60 miejsc w ramach 12 dyscyplin i 4 dziedzin naukowych czeka na przyszłych doktorów, kandydatów do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej (ISD) Politechniki Łódzkiej.

Tegoroczna rekrutacja do ISD PŁ rusza 29 sierpnia (wtorek). Elektroniczna rejestracja kandydatów zakończy się 7 września (czwartek) razem z przyjmowaniem dokumentów.

- Rekrutacja do szkoły doktorskiej PŁ odbywa się w drodze otwartego konkursu o zasięgu międzynarodowym. Kandydaci są kwalifikowani na podstawie oceny wpisanej w dyplomie ukończenia studiów drugiego stopnia lub równorzędnych oraz oceny z rozmowy kwalifikacyjnej prowadzonej przez specjalnie powołane przez JM Rektora komisje rekrutacyjne, właściwe dla poszczególnych dyscyplin - informuje dr inż. Monika Nastarowicz z ISD PŁ.

W tym roku rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano w terminie od 20 do 27 września. Na jej wynik składają się oceny merytoryczne z następujących zagadnień: motywacja i zainteresowania oraz proponowany zakres badań; ocena kompetencji językowych; ocena dotychczasowych osiągnięć i dorobku naukowego lub/i artystycznego kandydata oraz dyskusja na ten temat. Cały proces rekrutacji przeprowadzany jest w języku angielskim, z wyłączeniem rekrutacji w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”, na rzetelnych i transparentnych zasadach, umożliwiających udział kandydatów z całego świata. Wyniki postępowania kwalifikacyjnego zostaną opublikowane na stronie ISD PŁ 30 września (sobota).

W Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ funkcjonuje autorski model kształcenia w języku angielskim, dopasowany do indywidualnych potrzeb i zainteresowań doktoranta.

- Kluczowym kierunkiem prowadzonych działań w naszej szkole jest duży nacisk na interdyscyplinarność, elastyczność i umiędzynarodowienie kształcenia. Dzięki realizacji 4-letniego programu opartego na Indywidualnym Planie Badawczym, doktorant otrzymuje optymalne warunki do rozwoju naukowego i osobistego oraz do przygotowania rozprawy doktorskiej pod opieką promotora - dodaje doktor Nastarowicz.

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji, harmonogramu oraz ścieżki kształcenia są dostępne na stronie ISD PŁ.