Data dodania 17.01.2024 - 14:12

W Warszawie (10.01) odbyło się posiedzenie plenarne Polskiej Komisji Akredytacyjnej VII kadencji. Podczas spotkania wręczono akty nominacyjnych członkom powołanym na kadencję 2024-2027.

Z Politechniki Łódzkiej nominację otrzymał dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki -  dr hab. inż. Jacek Kucharski, prof. PŁ. Został ponownie członkiem Zespołu nauk inżynieryjno-technicznych.

Profesor Jacek Kucharski jest informatykiem, dyrektorem Instytutu Informatyki Stosowanej PŁ. W obszarze akredytacji działa także na forum europejskim. Jest członkiem Label Committee (LC) European Network for Engineering Education, reprezentuje Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT).

W posiedzeniu, oprócz członków PKA, udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: minister – Dariusz Wieczorek, wiceminister - dr hab. Maria Mrówczyńska, kierownictwo Departamentu Organizacji uczelni, Kształcenia i Spraw Studenckich oraz członkowie Rady Konsultacyjnej PKA, przedstawiciele ekspertów, ds. studenckich oraz ds. pracodawców.

banerr newslettera PŁ