Data dodania 21.02.2022 - 10:42

Politechnika Łódzka tradycyjnie zagrała w orkiestrze dyrygowanej przez Jurka Owsiaka. Sztab WOŚP Politechniki Łódzkiej podczas 30. finału zebrał rekordową kwotę 310 tys. zł. To o 10  tys. zł więcej niż w poprzednim roku. Najmłodszy wolontariusz Wojtuś zarejestrowany w politechnicznym sztabie miał zaledwie kilka miesięcy - urodził się w lipcu 2021 r.

Wojtuś - najmłodszy wolontariusz w sztabie PŁ

W tym roku w działania sztabu przy Politechnice Łódzkiej zaangażowało się 310 osób. Nasi wolontariusze od młodzieży szkolnej począwszy, przez studentów, a na władzach rektorskich skończywszy - 180 osób -  byli z puszkami w różnych miejscach Łodzi.  W sumie udało się zebrać prawie 185 tys. zł. Do puszek stacjonarnych ustawionych w 50 punktach zebrano 38 853 zł.

Z licytacji prowadzonych na Allegro wpłynęło 15 885 zł, w tym najwyższą kwotę osiągnęło gotowanie z rektorem PŁ, prof. Krzysztofem Jóźwikiem - 6100 zł. Iluminacja na biurowcu TME - Transfer Multisort Elektronik została wylicytowana za 2 550 zł, a koszulka Martyny Grajber - polskiej siatkarki sprzedała się za 1 159 zł. Podobnie jak w poprzednich latach, w zbiórkę zaangażowali się uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego PŁ. Podczas szkolnych licytacji zebrali 20 tys. zł. W eSkarbonce PŁ znalazło się aż 50 838 zł.

- Bardzo nas cieszy tak wysoka kwota zebrana podczas tegorocznej zbiórki. Dobre serce ludzi i ich hojność, nie jest w stanie zakłócić nawet pandemia. Wszystkim nam leży na sercu dbałość o dobry wzrok naszych dzieci - powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, podsumowując tegoroczną akcję.

30. Finał WOŚP graliśmy pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.