Data dodania 22.01.2024 - 11:32

Po ubiegłorocznym sukcesie politechnicznego sztabu, który zebrał rekordową kwotę ponad 500 tys zł, społeczność akademicka PŁ wysoko stawia sobie poprzeczkę. Przygotowuje szereg ciekawych, sportowych aktywności i wyjątkowych licytacji. W organizację tegorocznych wydarzeń zaangażował się Samorząd Studencki PŁ.

Najwcześniej na uczelni, w połowie stycznia, zbiórkę pieniędzy rozpoczęli uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego PŁ. Na szkolnych licytacjach zebrali ponad 30 tys. zł.

Do #7521 Sztabu Politechniki Łódzkiej mieszczącego się w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), ul. Żwirki 36, zgłosili się wolontariusze w różnym wieku. Kwestowanie zaczęły już władze rektorskie, które zapraszają chętnych do aukcji na rozegranie meczu siatkówki z drużyną rektora PŁ. Zapowiada się wyjątkowa okazja do sportowej rywalizacji.

Kolejna atrakcja tegorocznej licytacji to wspólne gotowanie i obiad z rektorem PŁ, prof. Krzysztofem Jóźwikiem, który słynie z wyśmienitej, autorskiej kuchni. To także możliwość poznania zakamarków Rektoratu PŁ, do których mają dostęp tylko nieliczni.

- 32. Finał WOŚP grany pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” to dla mnie wspaniały moment, by wykorzystać kulinarne pasje i zrobić coś dobrego… nie tylko na obiad. Gotowanie to już pewna tradycja, ponieważ 3. rok z rzędu przedstawiam taką aukcję. W tym roku idziemy krok dalej, wspólne gotowanie zostanie urozmaicone krótkim spotkaniem z łódzkim sommelierem Michałem Baldem. Zapraszam do licytacji – zachęca rektor PŁ.

Grafika promująca 32. finał WOŚP w PŁ

Na aukcji znalazły się też rękodzieła - haftowane obrazy. Osobom, które chciałyby zasilić naszą zbiórek w formie wpłaty elektronicznej podajemy link do politechnicznej eSkarbonki, w której jest już ponad 65 tys. zł.

W sobotę, 27 stycznia o 9:00 w Parku im. ks. J. Poniatowskiego odbędzie się bieg w ramach charytatywnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg jest specjalną edycją wydarzenia organizowanego przez fundację Parkrun Łódź przy pomocy Sztabu WOŚP przy PŁ.  - Do udziału w biegu zapraszamy studentów wszystkich uczelni oraz chętnych niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Trasa biegu to 5 km i można ją przebiec bądź przejść. Nie liczy się czas, w którym pokonasz wyznaczony dystans. Liczy się Twoje zaangażowanie i pomoc w szczytnym celu - mówią organizatorzy biegu. Aby wziąć udział wystarczy zarejestrować się przed biegiem na stronie fundacji Parkrun.

W ostatnią niedzielę stycznia (28.01) zapraszamy do Manufaktury, gdzie wśród kwestujących na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, będą władze rektorskie PŁ oraz studenci Politechniki Łódzkiej, m.in. Solar Team i Iron Warriors Team ze znanymi na świecie, unikatowymi pojazdami. W tym dniu w okolicach kampusu PŁ można będzie spotkać nietypowego wolontariusza, będzie to robot skonstruowany przez studentów zespołu Raptors z Koła Naukowego Robotyki.

banerr newslettera PŁ