Data dodania 02.01.2024 - 13:25

W Politechnice Łódzkiej 29 stycznia rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia, która zakończy się 26 lutego. Dla kandydatów zainteresowanych zdobyciem stopnia magistra przygotowaliśmy 28 kierunków studiów w języku polskim i 6 prowadzonych w języku angielskim.

1537 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych, trwających trzy lub cztery semestry. W tegorocznej rekrutacji uczelnia proponuje dwa nowe kierunki: materiały i technologie na Wydziale Mechanicznym oraz inżynieria procesów przemysłowych na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (WIPOŚ).

90 miejsc zostało przygotowanych na dwuletnich studiach niestacjonarnych na kierunkach: inżynieria ochrony środowiska prowadzona na WIPOŚ oraz włókiennictwo prowadzone na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Kandydaci mogą wybrać z oferty maksymalnie 4 kierunki studiów, które są traktowane równorzędnie. Za każdy z nich należy wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł.

- Jeśli zdarzy się, że kandydat ze względu na późny termin obrony pracy dyplomowej, nie uzyska na czas dyplomu ukończenia studiów, wystarczy że w Portalu Kandydata złoży zaświadczenie z dziekanatu o ukończeniu studiów i przystąpieniu do obrony – wyjaśnia studentom oczekującym podczas rekrutacji na wydanie dyplomu dr inż. Joanna Ochelska-Mierzejewska, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji PŁ. Szczegółowe limity przyjęć oraz zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów znajdują się na stronie PŁ.

Ostateczne wyniki rekrutacji na studia drugiego stopnia w Politechnice Łódzkiej zostaną opublikowane 8 marca o godz. 15.00 w portalu rekrutacyjnym oraz na stronie rekrutacji.

banerr newslettera PŁ