Data dodania 30.10.2023 - 11:18

Podczas zakończonej (25.10) na Uniwersytecie Łódzkim trzydniowej konferencji „Uniwersytety i rekonstrukcja miast: rola badań i edukacji”, miała miejsce ceremonia podpisania przez rektorów polskich i zagranicznych uczelni Magna Charta Universitatum - MCU 2020.

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik, był jednym z 36 nowych sygnatariuszy dokumentu, który jest zbiorem najważniejszych zasad działalności wszystkich uczelni.

prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ podpisuje Magna Charta Universitatum podczas konferencji na UŁ, fot. UŁ

Magna Charta Universitatum to deklaracja fundamentalnych zasad, na których powinna opierać się misja uczelni. Są wśród nich, między innymi, wolność akademicka i autonomia instytucjonalna. Po raz pierwszy MCU została podpisana w 1988 roku, z okazji 900-lecia Uniwersytetu Bolońskiego.

Więcej na temat wydarzenia w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.