Data dodania 17.07.2023 - 09:08

Z okazji 600. Urodzin Łodzi Politechnika Łódzka zaprasza na warsztaty i spacery po kampusie.

W sobotę 29 lipca zapraszamy na spacer z przewodnikiem po kampusie PŁ. To wyjątkowy teren, na którym sąsiadują zabytkowe wille i zrewitalizowane fabryki łódzkich fabrykantów. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zobaczyć architektoniczne perełki Łodzi m.in. wille i domy mieszkalne rodzin Richterów oraz Schweikertów, a także zrewitalizowane budynki pofabryczne, w których mieszczą się dziś biblioteka i jednostki wydziałowe. Nie są przewidziane podczas zwiedzania wejścia do wnętrz budynków. Godziny zwiedzania. 10:00, 11;30, 13:00. Miejsce zbiórki ul. Wólczańska 223, wejście na kampus B.

W niedzielę 30 lipca w godzinach 12:00 - 14:00 zapraszamy uczniów i licealistów na warsztaty HollyŁódź - Tworzymy film z udziałem robotów! Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii PAKT Łódź, działająca na terenie PŁ.

W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z tematyką tworzenia materiału filmowego. Osoby biorące udział w zajęciach zaplanują scenariusz krótkiego filmu, w którym zostaną wykorzystane zaprogramowane roboty mobilne. Ponadto zostaną wprowadzeni w podstawy i tajniki montażu filmowego. Warsztaty są przygotowane dla 24 osób. Wstęp wolny - obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu.

Pracownie Aktywnego Korzystania z Technologii – PAKT Łódź znajdują się w budynku Zatoki Sportu, na terenie Kampusu Politechniki Łódzkiej (wejście od Al. Politechniki 10). To miejsce organizacji warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracownie oferują: warsztaty stacjonarne (popołudniowe) dla młodzieży i osób dorosłych trwające 2 godziny zegarowe, dla 24 osób maksymalnie, bazujące na różnych obszarach tematycznych dostosowanych do konkretnej grupy odbiorców i jej potrzeb.