Data dodania 07.06.2023 - 08:36
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka stale dostosowuje kierunki i programy kształcenia do potrzeb otoczenia. Od nowego roku akademickiego 2023/24 poszerza ofertę edukacyjną o kilka kolejnych nowości na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Image

W ofercie Politechniki Łódzkiej, na którą rekrutacja rozpoczyna się 12 czerwca, są dwa nowe kierunki prowadzone na Wydziale Mechanicznym przy współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ (IFE).

Pierwszy z nich to Business, Society and Technology, na którym przewidziano dwie ścieżki językowe. Jedna z językiem wykładowym angielskim, na drugiej będą zajęcia łączone w języku angielskim i francuskim. Jak twierdzą organizatorzy te studia dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z obszaru inżynierii mechanicznej oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Czas trwania studiów 4 lata.

Kolejnym nowym kierunkiem jest Smart Manufacturing - studia będą prowadzone na drugim stopniu. Językiem wykładowym będzie angielski. Kształcenie nastawione będzie na rozwijanie menadżersko-inżynierskich kompetencji XXI wieku. Czas studiowania na tym kierunku to 2 lata.

Na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności powołano kierunek Ekotechnologie i bioprocesy. Powstał z myślą o osobach zainteresowanych rozwiązaniami proekologicznymi oraz technologiami pomagającymi chronić klimat i naszą planetę. To jedyny w Polsce interdyscyplinarny kierunek studiów oparty o ścisłą współpracę z przemysłem, łączący zagadnienia biotechnologii przemysłowej, inżynierii środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego oraz ekoprojektowania. Będą to studia pierwszego stopnia.

Również dwa nowe kierunki proponuje Wydział Organizacji i Zarządzania. Na kierunku Marketing w przemyśle program kształcenia został skonstruowany tak, aby rozwijać umiejętności miękkie studentów oraz wyposażyć ich w fachową wiedzę inżynierską. Ta oferta jest skierowana do kandydatów pierwszego stopnia studiów.

Wydział OiZ uruchamia także kierunek Zarządzanie produkcją na studiach drugiego stopnia. Jest to propozycja dla osób, które chcą nie tylko zyskać umiejętności menedżerskie, ale także połączyć je ze znajomością funkcjonowania procesów produkcyjnych. Inicjatywa uruchomienia kierunku  jest odpowiedzią na często sygnalizowane zapotrzebowanie przedsiębiorstw regionu łódzkiego.