Data dodania 10.12.2021 - 14:03

Już od miesiąca nauka i zabawa, a raczej zabawa nauką z obszaru STEM (science, technology, engineering, mathematics) prowadzona jest w pracowni NEWTON ROOM w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej.

- W tym czasie trzy razy w tygodniu, uczniowie brali udział w zajęciach pod hasłem „W chmurach z liczbami”. Wykonując w pracowni ciekawe ćwiczenia, utrwalali wiadomości z fizyki i matematyki, zapoznawali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi latania symulatorami lotu, tworzyli plany lotów a na koniec realizowali misję zwiadowczą. W czasie zaplanowanego lotu szukali wyznaczonych miejsc i sprawdzali, czy ktoś nie potrzebuje tam pomocy. Po wspólnym podsumowaniu lotniczej misji mieli jeszcze trochę czasu na trenowanie latania i zwiedzanie z samolotu ciekawych miejsc - mówi Tomasz Kozera, dyrektor PLO PŁ.

Podczas zajęć uczniowie odkrywają strategie obliczania obwodu kół i innych dwuwymiarowych figur. Używając robotów, muszą zaplanować i przeprowadzić pomiary, są też zachęcani do prezentowania i omawiania własnych wyborów strategii matematycznych.

Zajęcia w tej jedynej w Polsce specjalistycznej pracowni NEWTON ROOM są możliwe dzięki dobrej woli i działaniu wielu osób i instytucji. Twórca koncepcji NEWTON ROOM firma non-profit FIRST Scandinavia, partnerzy strategiczni koncern Boeing, Politechnika Łódzka i miasto Łódź zapewniają pracowni możliwość sprawnego funkcjonowania

Loga partnerów pracowni NEWTON ROOM