Data dodania 07.09.2023 - 13:55

Od poniedziałku, 11 września na Politechnice Łódzkiej gościmy 140 licealistów, którzy odwiedzili naszą uczelnię, aby spędzić tu "Tydzień z matematyką, fizyką i chemią".

Na zajęcia w Politechnice Łódzkiej przyjechali uczniowie z czterech szkół znajdujących się pod patronatem Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki (CMF) PŁ: LO z Poddębic, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, II LO z Wielunia i I LO z Sieradza.

- Chcemy zachęcić uczniów do studiowania na Politechnice Łódzkiej,  pokazać im przedsmak studenckiego życia. Wieloletnia tradycja naszych „Tygodni” pokazuje, że przedsięwzięcie to spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.  Wydarzenie jest przez nas organizowane od 2010 r., a nazywane z racji realizowanych wówczas przedmiotów dla uczniów „Tygodniem z matematyką i fizyką”, z roku na rok jest ciekawsze, rozrosło się i w tym roku objęło również chemię  - mówi dr Agnieszka Niedziałkowska z CMF, organizatorka wydarzenia.

Uczniowie podczas spotkania inaugurującego Tydzień z mateamtyką, fiyką i chemią w PŁ, fot. Jacek Szabela
Uczniowie podczas spotkania inaugurującego Tydzień z matematyką, fizyką i chemią w PŁ, fot. Jacek Szabela

Inaugurację pobytu odbyła się w budynku Alchemium w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka. Następnie do piątku (15.09) uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez wykładowców CMF PŁ, we współpracy z Instytutem Fizyki Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, Wydziałem Chemicznym, Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Wydziałem Mechanicznym oraz Wydziałem Organizacji i Zarządzania.

Dydaktycy przygotowali wiele ciekawych zajęć, z których uczniowie wyniosą przydatną im wiedzę i umiejętności. Dodatkowym elementem wydarzenia jest promocja nauk ścisłych i poznanie uczelni wraz z jej laboratoryjnym zapleczem. Młodzież będzie zakwaterowana w Domach Studenckich PŁ i weźmie udział w warsztatach, laboratoriach, ćwiczeniach i wykładach z matematyki, fizyki i chemii. Uczniowie odwiedzą też LabFactor - jeden z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w Polsce.

To będzie już 13. edycja "Tygodnia" organizowanego na PŁ przez Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki wspólnie z innymi wydziałami.