Data dodania 27.09.2023 - 10:29

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką do Centrum Współpracy Międzynarodowej (CWM) na spotkanie informacyjne „Erasmus+ a mikropoświadczenia". Wydarzenie skierowane jest do pracowników dydaktycznych i administracyjnych PŁ, ale także do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniem mikropoświadczeń.

13 października (piątek) godz. 9:00-15:00 aula IFE, Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej ul. Żwirki 36.

Omawiane na spotkaniu zagadnienie coraz częściej pojawia się w ofercie edukacyjnej oraz w nomenklaturze projektowej. Mikropoświadczenia to potwierdzenie osiągniętych wyników w nauce w ramach krótkiego procesu edukacyjnego np. kursu lub szkolenia. W sposób elastyczny i ukierunkowany pomagają w poszerzaniu naszej wiedzy, umiejętności i kompetencji potrzebnych do rozwoju osobistego i zawodowego.

Spotkanie na PŁ ma przybliżyć aspekt teoretyczny, praktyczny i promocję zagadnienia, a także pokazać możliwości realizacji projektów wykorzystujących mikropoświadczenia w ramach programu Erasmus+ z uwzględnieniem zasad konkursu obowiązujących w 2023 r.

Pierwszy panel "Mikropoświadczenia szansą dla uczelni i przedsiębiorstw. Wyzwania i korzyści" zaplanowano z udziałem władz uczelni, moderatorem będzie dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ. Szczegółowy program spotkania.

Dla uczestników spotkania konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Będzie otwarta do 10 października lub do wyczerpania limitu miejsc. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy informują, że aby ułatwić Państwu pracę warsztatową, uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. O przynależności do zespołu, zostaniecie Państwo poinformowani w indywidualnym potwierdzeniu rejestracji na wydarzenie.

Organizatorami spotkania są; Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Sieć Centrów Innowacji Erasmus+ InnHUB oraz Politechnika Łódzka.