Data dodania 05.09.2023 - 15:21

Na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej można dzisiaj (5.09) spotkać uczestników konferencji Spanish-Polish Mathematical Meeting. Wydarzenie, które zaplanowano na 4-8 września powróciło do Łodzi po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Spanish-Polish Mathematical Meeting to konferencja organizowana przez przez Polskie Towarzystwo Matematyczne wspólnie z trzema towarzystwami z Hiszpanii: Real Sociedad Matematica Espanola (RSME), Sociedad Espanola de Matematica Aplicada i Societat Catalana de Matematiques przy współudziale naukowców z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ oraz Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ.

Plakat promujący hiszpańsko-polską konferencję matematyczną

W tegorocznej konferencji bierze udział blisko 300 uczestników, którzy będą  pracować aż w 17 sekcjach tematycznych.

- Celem konferencji jest wzmocnienie współpracy polsko-hiszpańskiej w dziedzinie matematyki i jej zastosowań oraz promocja matematyki w środowisku zewnętrznym. W ramach wydarzenia odbędą się sesje tematyczne, panele dyskusyjne i spotkania nieformalne - informuje dr hab. Filip Strobin, prof. PŁ z Instytutu Matematyki, współorganizator. Wieczorem w Zatoce Sportu PŁ zaplanowano mecz piłki nożnej pomiędzy matematykami z Polski i Hiszpanii.

Wydarzenie stanowi kontynuację bilateralnych spotkań naukowych, organizowanych przez towarzystwa matematyczne w poprzednich latach (ostatnio w 2018 roku odbył się Zjazd Polsko-Włoski). Czterodniowa konferencja odbywa się na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Łódzkim.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie konferencji.