Data dodania 14.02.2024 - 10:07

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Zawód Naukowiec", które odbędzie się 2 marca (sobota) o godz.11:00 w Instytucie Matematyki PŁ. W programie dwa ważne i aktualne tematy: moda oraz gry komputerowe.

W ramach spotkania zaplanowano wystąpienie dra Andrzeja Fodera z Instytutu Architektury Tekstyliów "Technologia w służbie mody", który opowie o przełomowych odkryciach w tej dziedzinie, a studentka wzornictwa - Maria Zatylna wyjaśni z czego tworzy się materiały na ubrania oraz przybliży zastosowanie grafiki 3D w projektowaniu ubioru.

- Udział w spotkaniu to najlepsza okazja, by dowiedzieć się, jak wynalazki i nowe odkrycia naukowe zmieniają otaczającą nas rzeczywistość - podkreśla dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, profesor w Instytucie Matematyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ,  edukatorka i współorganizatorka cyklu, która zaprasza do udziału szczególnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

O grach komputerowych opowiedzą studenci informatyki stosowanej: Michał Galiński i Miłosz Kawczyński - przewodniczący Sekcji Twórców Gier w Kole Informatycznego Niepokoju. Podczas prezentacji udowodnią, że naprawdę każdy może zostać twórcą gry komputerowej.

Więcej szczegółów oraz zapisy na wydarzenie na stronie organizatora.