Data dodania 28.07.2023 - 12:07

Reprezentanci AZS Politechniki Łódzkiej osiągnęli historyczny wynik podczas AMP w brydżu sportowym (28-30.04) w Katowicach. Bartosz Bejenka - zawodnik, a zarazem trener sekcji w PŁ i Tomasz Krym zdobyli tytuł Akademickich Mistrzów Polski, wygrywając turniej par.

- Rewelacyjny wynik osiągnęła również nasza druga para - Maciej Zbrzezny i Bartłomiej Ziółkowski, która zajęła 8. miejsce. W klasyfikacji uczelni technicznych otarli się o medal zajmując miejsce 4. Nie rozczarowała także trzecia nasza para – Jakub Janasiak i Dariusz Syncerek, którzy ukończyli rywalizację na 19. miejscu. Ostatnia z naszych par – Natalia Domalewska i Natalia Działecka uplasowały się na miejscu 56. Biorąc pod uwagę, że w turnieju wzięło udział 88 par, wyniki można uznać za wielki sukces - komentuje Marcin Nadratowski, wiceprezes AZS PŁ. - W rywalizacji wysoko uplasowali się nasi reprezentanci także w klasyfikacji teamów – pierwszy z nich: B. Bejenka, T. Krym, D. Sencerek, J. Janasiak zajęli 4. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 2. w klasyfikacji uczelni technicznych. Natomiast drugi zespół w składzie: N. Domalewska, N.Działecka, M. Zbrzezny, B. Ziółkowski –  uzyskali 28.miejsce na 39 ogółem.

Reprezentantki PŁ Natalia Domalewska i Natalia Działecka, odbierają nagrodę za 1. miejsce dla PŁ wśród uczelni technicznych, fot. arch AZS PŁ
Te wyniki przełożyły się na złoty medal dla Politechniki Łódzkiej w klasyfikacji drużynowej, do której liczone są osiągnięcia trzech najlepszych par i jednego teamu. Należy również dodać, że sekcja brydża sportowego została reaktywowana przez władze Klubu AZS PŁ niespełna półtora roku temu i dlatego sukces ten jest także olbrzymim, i bardzo miłym zaskoczeniem.

Zawodnicy PŁ Maciej Zabrzezny i Bartłomiej Ziółkowski z PŁ, podczas dekoracji dla najlepszej pary, fot. arch. AZS PŁ