Data dodania 17.03.2022 - 15:16

Miss Polonia Karolina Bielawska, studentka zarządzania na Wydziale Organizacji i Zarządzania (OiZ) Politechniki Łódzkiej, zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata - Miss World 2021. 70. wybory, które odbyły się 16 marca w Portoryko, przejdą do naszej historii.

Miss World 2021 na swoim Instagramie napisała: "Jestem bardziej niż dumna z tego, że przywiozę koronę do swojego kraju".

Karolina Bielawska studiuje w języku angielskim na kierunku Master of Business Studies w International Faculty of Engineering (IFE) Politechniki Łódzkiej. Ukończyła studia licencjackie również z zarządzania. Bardzo chętnie angażuje się we wszystkie akcje charytatywne. Jej pasją są podróże, które najczęściej odbywa z mamą  - prof. Agnieszką Zakrzewską Bielawską, dziekanem Wydziału  OiZ.

Prezentujemy krótki wywiad z prof. Agnieszka Zakrzewską-Bielawską.

Co teraz czuje mama najpiękniejszej kobiety świata?

Emocje towarzyszące wyborom Miss World są ogromne, a w chwili ogłoszenia wyników łzy szczęścia łączyły się ze wzruszeniem, niedowierzaniem i nieopisaną radością. Karolinka jest moją największą dumą, jest niesamowita, a bycie jej mamą to dla mnie najważniejsza rola w życiu.

Jakie plany ma Pani Karolina na przyszłość?

Karolinka jest piękna, mądra i ma ogromne serce. Szczególnie ważne jest dla niej wykształcenie, rozwój osobisty i zawodowy oraz niesienie pomocy innym. Jako Miss Polonia od dwóch lat pracuje jako wolontariuszka, prowadząc działalność charytatywną, pomagając domom dziecka, fundacjom, dzieciom chorym i biednym. Jest aktywnie zaangażowana w wiele projektów, choć najbliższa jej sercu jest akcja „Zupa Na Pietrynie” zapewniająca stałą pomoc osobom w kryzysie bezdomności.

Zgodnie z założeniami konkursu Miss World, najpiękniejsza kobieta świata ma wyjątkową misję do spełnienia - niesienie pomocy ludziom w potrzebie. W ostatnich tygodniach Karolinka pomagała uchodźcom z Ukrainy, ale myślę, że będzie aktywnie działać w różnych zakątkach świata. Niezależnie od jej planów, jestem pewna, że osiągnie wszystko o czym będzie marzyć, a dla mnie zawsze pozostanie moją małą córeczką.

Czy planuje karierę naukową, tak jak Pani?

Karolinka przez cały okres studiów rozwija się naukowo. Prowadzi badania, jest współautorką wysoko punktowanej publikacji, laureatką VII ogólnopolskiego konkursu im. prof. Romana Głowackiego na najlepszą pracę licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji oraz autorką złożonego niedawno ministerialnego projektu naukowego. W tym momencie jest jednak przede wszystkim Miss World 2021 i musi podjąć się misji najpiękniejszej kobiety na świecie.

Pytała Małgorzata Trocha