Data dodania 15.04.2024 - 13:39

Najważniejsza impreza organizowana w tym roku przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej - Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym, odbyła się po raz kolejny w budynku Zatoki Sportu i ponownie ekipa PŁ zdobyła mnóstwo medali. Nasza reprezentacja zakończyła rywalizację na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej i zajęła 1. lokatę w klasyfikacji uczelni technicznych.

Na ten sukces złożyły się bardzo dobre wyniki naszych studentów trenujących pod opieką mgr Moniki Boruch:
  • Bartosz Abratkiewicz zdobył złote medale w kategorii solistów w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji uczelni technicznych,
  • Malwina Plak i Małgorzata Komorowska obroniły medal zdobyty w kategorii duetów z zeszłego roku, ponownie zdobywając srebro w klasyfikacji generalnej i złoto wśród uczelni technicznych.
- Zespół studentów Politechniki Łódzkiej ponownie wywalczył srebro w klasyfikacji generalnej i złoto w klasyfikacji uczelni technicznych. Team PŁ reprezentowały: Zuzanna Pająk, Zuzanna Boruch, Anna Szymańska, Aleksandra Telbuch, Karolina Linek, Emilia Fojcik. Natomiast Małgorzata Komorowska w najtrudniejszej i najbardziej konkurencyjnej kategorii solistek zajęła wyśmienite 5. miejsce, zdobywając srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych - poinformował Marcin Nadratowski, wiceprezes AZS PŁ, współorganizator wydarzenia.

- Wydawało się, że niemożliwe jest przebicie poziomu organizacyjnego z zeszłego roku, jednak cały zespół działaczy KU AZS PŁ udowodnił, że można wejść na jeszcze wyższy poziom - powiedziała dr Ewa Brochocka, dyrektorka Centrum Sportu PŁ, dziękując wszystkim organizatorom. - Olbrzymie podziękowania kieruję również dla dr Aleksandy Wereszki, która pomogła w przygotowaniu strojów dla teamu oraz dla: Michała Szymańskiego, Kamila Gwisa oraz Konrada Lasockiego odpowiedzialnego za przebieg transmisji.

W skład zespołu organizacyjnego AMP weszli również: Paulina Piera, Marcin Nadratowski, Jakub Wlaźlik, Hubert Krokowicz, Krzysztof Kamiński, Igor Kowalczyk, Damian Zdziebłowski, Milena Terka, Kinga Jóźwiak, Julia Osmulska, Robert Benkes, Kinga Sierakowska i Michał Walenciak.

Medale dla karateków

Tradycyjnie z medalami wrócili nasi karatecy z Białegostoku z AMP w karate. Tym razem nie udało im się obronić złota. Reprezentanci PŁ stanęli na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej oraz na drugim miejscu wśród uczelni technicznych.

Medale zdobyli:
  • kata drużynowe kobiet (w składzie - Julia Komorowska, Paulina Kurowska, Lidia Pawlicka) - 3. miejsce w klasyfikacji generalnej,
  • kata drużynowe mężczyzn (w składzie - Kacper Frankowski, Franciszek Naskiewicz, Damian Suligorski) - 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych (UTE),
  • kumite indywidualne kobiet - 50kg - Julia Komorowska - 2. miejsce w klas. gen. i 1. w UTE, Paulina Kurowska - 3. w UTE,
  • kumite indywidualne mężczyzn -60kg - Bartosz Wojciechowski - 1. miejsce w klas. gen.,
  • kumite indywidualne mężczyzn -75kg - Krzysztof Szewczyk - 1. miejsce w klas. gen i 1. w UTE,
  • kumite indywidualne mężczyzn -84kg - Jarosław Kozioł - 3. miejsce w UTE,
  • kumite indywidualne mężczyzn +84kg - Michał Bankowski - 3. miejsce w klas. gen. i 2. w UTE oraz Jakub Dynda 3. w UTE,
  • kumite drużynowe kobiet (w składzie - Julia Komorowska, Paulina Kurowska, Lidia Pawlicka) - 3. miejsce w klas. gen. i 1. w UTE,
  • kumite drużynowe mężczyzn (w składzie - Jarosław Kozioł, Bartosz Wojciechowski, Krzysztof Szewczyk, Michał Bankowski) -1.miejsce w klas. gen. i w UTE.
Sekcją karate na PŁ kieruje mgr Kinga Harast.

Sukcesy pływaków

Naszych reprezentantów mogliśmy także oglądać w Lublinie na AMP w pływaniu. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Marcel Wągrowski, który zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym oraz srebrny na 50m stylem grzbietowym.  - Panie również nie zawiodły, ponieważ całościowo uplasowały się na trzecim miejscu w kategorii uczelni technicznych - komentuje Marcin Nadratowski.

Medaliści i medalistki w kategorii uczelni technicznych:
Złote medale zdobyli:

• Wągrowski Marcel ( 50 m stylem grzbietowym i motylkowym),
  • Dzwonnik Zuzanna (100 m stylem zmiennym),
  • sztafeta 4x50 m stylem dowolnym kobiet w składzie: Aleksandra Bednarek,Laura Kozanecka, Barbara Pawłowska, Zuzanna Dzwonnik,
  • sztafeta 4x50 m stylem dowolnym MIX w składzie: Marcel Wągrowski, Artur Ciesielski, Laura Kozanecka, Zuzanna Dzwonnik.
Srebrne medale otrzymali:

• Zuzanna Dzwonnik (50 m stylem grzbietowym),
  • sztafeta 4x50 m stylem zmiennym mężczyzn, w składzie: Patryk Leśniewski, Bartłomiej Sztyler, Marcel Wągrowski,  Artur Ciesielski.
Brązowe medale przywieźli:

• Laura Kozanecka (100 m stylem grzbietowym),
  • Maja Mikołajczyk (200 m stylem zmiennym),
  • Aleksandra Bednarek (200 m stylem klasycznym),
  • Artur Ciesielski (200 m stylem dowolnym).

Sekcję pływania w Politechnice Łódzkiej prowadzi mgr Joanna Lipińska.

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich sportowców oraz ich trenerów.