Data dodania 25.10.2023 - 10:44

Pasjonaci informatyki spotkali się (7.11) na Politechnice Łódzkiej na kolejnej edycji Łódzkich Dni Informatyki. W tym roku tematyka wydarzenia skupiona jest wokół najważniejszego trendu ostatnich 12 miesięcy – sztucznej inteligencji. W programie znalazły się wykłady, warsztaty oraz moduły dedykowane uczniom szkół ponadpodstawowych.

Uroczyste otwarcie odbyło się 7 listopada (wtorek) w Auli E1 Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Prof. Paweł Strumiłło, przewodniczący Rady Łódzkiego Klastra ICT oraz prorektor PŁ ds. rozwoju, wręczył stypendia Klastra dla najlepszych studentów kierunków IT – Łódzkich Programistów Roku w kategorii Student z trzech łódzkich uczelni: PŁ, UŁ i Społecznej Akademii Nauk.

Laureaci stypendiów Klastra dla najlepszych studentów kierunków IT – Łódzkich Programistów Roku w kategorii Student, fot. Jacek Szabela

Tegoroczną edycję ŁDI na PŁ rozpoczął wykład Macieja Sawickiego „Gry bardziej realne niż rzeczywistość - konsekwencje rewolucji AI w przemyśle kreatywnym”. Na 8 listopada (środa) zaplanowano wystąpienie Mariusza Czepieca: "Publicis Groupe – Sztuczna Inteligencja. prawdziwe wyzwania", godz. 9.00.

Łódzkie Dni Informatyki, które są organizowane przez Łódzki Klaster ICT na kampusach Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego są największym w regionie wydarzeniem poświęconym szeroko pojętej branży IT. Wydarzenie co roku gromadzi tysiące uczniów szkół średnich i studentów łódzkich uczelni na warsztatach, wykładach.

Partnerami tegorocznych ŁDI są: Urząd Miasta Łodzi, Centrum OPUS, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Commerzbank, Hitachi Energy, Rossmann. Sponsorem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego.