Data dodania 14.09.2022 - 14:14

Podczas konferencji prasowej (13.09) zainaugurowano kolejną, trzecią odsłonę kampanii Join IT in Łódź - pod hasłem Welcome on board, współorganizowaną przez ICT Polska Centralna Klaster.

W ramach tego cyklu Łódź jest promowana jako miasto wysokich technologii z dobrymi uczelniami i firmami z branży IT, które są otwarte na pracowników pochodzących z różnych krajów. Oprócz naturalnej, w obecnej sytuacji migracji z kierunku wschodniego, są również w kampanii reprezentanci innych krajów – jak Kanada i Tunezja. W nowej odsłonie Welcome on board powstały klipy promujące zatrudnienie w łódzkich firmach młodych informatyków z zagranicy.

Pierwszy klip - zwiastun cyklu - prezentuje koncepcję kampanii, którą zapowiada prof. Paweł Strumiłło, przewodniczący rady ICT Polska Centralna Klaster: Witamy na pokładzie i zapraszamy na tegoroczną odsłonę kampanii #joinitinlodz, w której pokazujemy historie ludzi z całego świata, którzy z Łodzią związali swoje życie prywatne i zawodowe w branży IT - mówi profesor, który na PŁ pełni również funkcję prorektora ds. rozwoju oraz dyrektora Instytutu Elektroniki.

Pozostałe 7 klipów przedstawia historie bohaterów - obcokrajowców pracujących w IT, w tym tych którzy studiowali w Łodzi (ale nie tylko), zaaklimatyzowali się tu i związali z naszym miastem swoje życie zawodowe i prywatne. Bohaterowie z Ukrainy, Azerbejdżanu, Kanady, Litwy czy Tunezji opowiadają swoje historie. Mówią o tym jak trafili do Łodzi, co ich tu przyciągnęło i dlaczego chcą zostać.

Akcja Join IT in Łódź polega na promowaniu zatrudnienia specjalistów związanych z IT. Motywem przewodnim jest kariera w branży informatycznej w Łodzi - pierwszy cykl w 2020 roku poświęcony był przebranżowieniu, drugi - w 2021 roku - pod hasłem "Wczoraj uczeń, dziś pracownik", zachęcał uczniów szkół średnich z województwa łódzkiego do związania swojej przyszłości zawodowej z Łodzią.

Więcej informacji na stronie projektu.