Data dodania 31.08.2023 - 14:37

Po raz pierwszy w historii na Salonach Maturzystów pojawi się wspólne stoisko Miasta Łodzi oraz trzech wiodących łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, na którym zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta Łodzi Akademickiej pod hasłem „Study in Łódź”.

W czwartek, 31 sierpnia przy pomniku Jednorożca odbył się briefing prasowy poświęcony tej wspólnej inicjatywie.

- Politechnika Łódzka od niemal 80 lat współtworzy wizerunek Łodzi Akademickiej. To u nas powstają nowe technologie, pojazdy przyszłości i rozwiązania, które podnoszą jakość życia. Jako jedyna polska uczelnia jesteśmy w elitarnej sieci ECIU, która otwiera przed naszymi studentami możliwość zdobycia międzynarodowego wykształcenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Wszystkich pasjonatów nauk technicznych zapraszamy do inwestowania w swoją przyszłość z Politechniką Łódzką - powiedział prof. Krzysztof Jóźwik.

prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, podczas briefingu, fot. Jacek Szabela
prof. Krzysztof Jóźwik podczas breifingu, fot. Jacek Szabela

Łódzkie uczelnie poprzez wspólny udział w Salonach Maturzystów chcą budować tożsamość naszego miasta, tworzyć wysokiej jakości społeczność akademicką, a w przyszłości - mieszkańców Łodzi, w myśl idei miasta współtworzonego.

Podczas Salonów Maturzystów przedstawiciele łódzkich uczelni i miasta, będą zachęcać młodych ludzi do studiowania w naszym mieście, przybliżając uczestnikom targów bogatą ofertę edukacyjną, kulturalną, turystyczną i gospodarczą Łodzi. Zaprezentują unikatowy w skali kraju program „Młodzi w Łodzi”,  który zachęca studentów do wiązania przyszłości z Łodzią oraz wspiera rozwój ich kariery zawodowej, zapewniając jednocześnie lokalnym firmom wysoko wykwalifikowane kadry.

O tym, że Łódź to przyjazne i fajne miasto, w którym warto studiować, żyć i pracować, będą przekonywać nasi przedstawiciele podczas Salonów w 5 największych ośrodkach akademickich w kraju:

• Lublin – 5-6 września (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Wrocław – 12-13 września (Politechnika Wrocławska)
  • Warszawa – 14-15 września (Politechnika Warszawska)
  • Łódź – 21-22 września (Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania)
  • Poznań – 26-27 września (Politechnika Poznańska)

- Łódzkie stoisko będzie nawiązywało w swojej formie do kojarzonego z miastem przystanku w centrum zwanym „Stajnią Jednorożców”. Będzie kolorowo, interaktywnie, merytorycznie, po prostu bardzo łódzko - mówią organizatorzy i serdecznie zapraszają wszystkich maturzystów.