Data dodania 30.06.2023 - 13:19

Politechnika Łódzka wspólnie z firmą Veolia Energia Łódź od kilku lat organizuje konkurs na najlepszą pracę magisterską o tematyce energetycznej. Właśnie zostały ogłoszone wyniki.

- Każdy z trzech finalistów, wyłonionych spośród 6 uczestników w pierwszym etapie oceny prac, po prezentacji najważniejszych tez spędził kwadrans w krzyżowym ogniu pytań od czteroosobowego jury - poinformowała Veolia na Facebooku.

Pierwsze miejsce zdobył mgr inż. Mateusz Brzeszcz z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) za pracę magisterską: „Integracja źródeł fotowoltaicznych z systemami grzewczymi wykorzystującymi pompy ciepła i magazynami ciepła” promotor dr inż. Tomasz Siewierski.

Drugie miejsce przyznano mgr. inż. Rafałowi Olejnikowi z Wydziału EEIA za pracę: „Zarządzanie mocą i energią w instalacji prosumenckiej przy wykorzystaniu zasobnika energii", promotor dr inż. Michał Małaczek.

Trzecie miejsce zdobył inż. Bartłomiej Dyniak z Wydziału Mechanicznego za pracę: „Repowering krajowych bloków węglowych z wykorzystaniem turbin gazowych” promotor dr inż. Janusz  Buchta.

Do konkursu można było zgłaszać prace o tematyce energetycznej, ciepłowniczej, związanej z nowymi technologiami, odnawialną energią lub transformacją energetyczną. Nagrody pieniężne dla laureatów konkursu wynoszą: I miejsce 5 000 zł, II miejsce 3 000 zł, III miejsce 2 000 zł.