Data dodania 20.01.2022 - 14:16

Konkurs dla młodych architektów to wspólna inicjatywa Koła Naukowego Studentów Architektury „IX Piętro” działającego przy Instytucie Architektury i Urbanistyki PŁ oraz łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jego laureatami są absolwenci studiów pierwszego stopnia architektury na Politechnice Łódzkiej.

Nagrodę główną w Konkursie i 3-miesięczny płatny staż projektowy w firmie EKSA, otrzymała inż. arch. Patrycja Czubaj za pracę Zespół ekologicznych mikro-domów (promotor dr inż. arch. Włodzimierz Witkowski). Ideą projektu było stworzenie osiedla dla młodych rodzin, którego zabudowa będzie wygodnym miejscem do mieszkania.

Wyróżnienie I stopnia otrzymała inż. arch. Karolina Pieniążek za pracę I NIE I WIDZIALNY. Projekt budynku użyteczności publicznej oraz koncepcja przebudowy zespołu budynków w celu komemoracji obozu prewencyjnego dla małoletnich Polaków przy ulicy Przemysłowej w Łodzi (promotor dr inż. arch. Joanna Borowczyk).

Wyróżnienia II stopnia otrzymały trzy młode architektki:

• inż. arch. Marta Koślaga za pracę Projekt górskiego schroniska turystycznego w Dolinie Białej Wody, w Tatrach Słowackich (promotor dr inż. arch. Włodzimierz Witkowski).
  • inż. arch. Martyna Piech za pracę Apartament jako uzupełnienie zabudowy pierzejowej (promotor dr hab. sztuki inż. arch. Robert Sobański).
  • inż. arch. Julia Ratajczyk za pracę Galeria sztuki na terenie dawnej fabryki Biedermanna przy ul. Smugowej w Łodzi (promotor dr hab. sztuki inż. arch. Robert Sobański).

Zdaniem jury prace dyplomowe absolwentów studiów pierwszego stopnia, w wielu przypadkach, prezentują wysokie wartości merytoryczne i artystyczne.

Więcej o nagrodach i wizualizacje prac w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.