Data dodania 17.11.2021 - 09:43

Poznaliśmy wyniki tegorocznego konkursu Marszałka Województwa Łódzkiego na najlepsze rozprawy i prace, tematycznie związane z województwem łódzkim.  Aż osiem nagród trafiło do naukowców i absolwentów PŁ.

Za rozprawy doktorskie nagrody otrzymali:

Za prace dyplomowe magisterskie zostali nagrodzeni:

• mgr inż. Patryk Wacławiak z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska: Projektowanie systemów zieleni miejskiej oparte o kod form przestrzennych na przykładzie Piotrkowa Trybunalskiego.
  • mgr inż. Karolina Beton z Międzyresortowego Instytut Techniki Radiacyjnej na Wydziale Chemicznym: Analiza biochemiczna komórek prawidłowych i nowotworowych ludzkiego jelita suplementowanych witaminą C metodą obrazowania Ramana.
  • mgr inż. Rafał Zakrzewski z Instytutu Architektury i Urbanistyki Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska: Cider Palace. Adaptacja i rozbudowa zespołu pałacowego w Zadzimiu na założenie wielofunkcyjne z pensjonatem i cydrownią.
  • mgr inż. Tomasz Frasoński z Instytutu Architektury Tekstyliów na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów: Łódzka Awangarda punktem wyjścia do zaprojektowania autorskich wzorów i struktur dzianin zastosowanych w formach ubioru i galanterii dzianej.
  • mgr inż. Monika Gajowiak Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji: Identyfikacja czynników wpływających na optymalizację procesów zarządzania produkcją w przedsiębiorstwie odzieżowym.

Za pracę dyplomową inżynierską wyróżniono:

• inż. Aleksandra Chlebowska z Instytutu Architektury i Urbanistyki Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska: Projekt integrującej strefy wejściowej na potrzeby adaptacji i modernizacji obiektów przy ul. Piotrkowskiej 165 oraz 165/169 w Łodzi wraz z rewaloryzacją ich otoczenia.

W sumie, w 22. edycji konkursu zostało nagrodzonych: 7 rozpraw doktorskich, 10 prac dyplomowych magisterskich oraz 6 prac dyplomowych licencjackich i inżynierskich.