Data dodania 25.09.2023 - 12:43

Na Politechnice Łódzkiej, w minioną sobotę, zakończyła się trzydniowa (22-24.09) Krajowa Konferencja Diagnostyki Edukacyjnej, na której był obecny wiceminister Edukacji i Nauki - Tomasz Rzymkowski.

W XXIX edycji Konferencji wzięło udział ponad 200 osób z całej Polski, byli to głównie nauczyciele akademiccy oraz przedstawiciele centralnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.

W sobotę, 24.09, w konferencji uczestniczył wiceminister edukacji i nauki - Tomasz Rzymkowski, który przekazał uczelni czek na 50 mln zł na dokończenie inwestycji "Alchemium - magia chemii jutra". Spotkanie odbyło się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Doroczne spotkania w ramach Konferencji to ważne forum wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli komisji egzaminacyjnych z dydaktykami. Jego celem jest diagnostyka edukacyjna oceniania szkolnego i akademickiego.

Organizatorami XXIX Konferencji byli: Polskie Towarzystwo Diagnostyki Edukacyjnej, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi.