Data dodania 29.05.2023 - 12:58

Mijający weekend 26-27 maja był ostatnim, najmocniejszym akcentem, podsumowującym pierwsze po trzyletniej przerwie Juwenalia 2023 na Politechnice Łódzkiej. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło "Polibuda krzyczy głośno - juwenalia lecą w kosmos".

Po tygodniu wydarzeń kulturalnych i sportowo-integracyjnych na kampusach uczelni, w piątek, 26 maja rektor PŁ - prof. Krzysztof Jóźwik oficjalnie przekazał władzę studentom Politechniki. Następnie, zgodnie z tradycją uczelni, kolorowy pochód żaków i przedstawicieli władz ruszył na Osiedle Akademickie PŁ, aby podziwiać okolicznościowe scenki przygotowane przez poszczególne domy studentów. Jednogłośnie zdaniem jury zwyciężył VI DS, za dobry scenariusz i realne spojrzenie na rzeczywistość. Drugie miejsce zajął II DS, a trzecie VII DS.

- Główny ciężar odpowiedzialności organizacji tegorocznego wydarzenia wziął na siebie Samorząd Studencki PŁ i zrobił to z wielkim powodzeniem - podsumowuje imprezę prorektor ds. studenckich w PŁ, dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ i dodaje. - Juwenalia objęły m.in.: Bieg na Orientację, Zmagania Wydziałów, Wielkie Grillowanie, Turniej Flanek, Kosmiczną Polówkę, a ich kulminacją był tradycyjny Pochód Juwenaliowy.

Piątkowy i sobotni wieczór wypełniły koncerty znanych i lubianych zespołów: Bodzis, Video, Kizo, Defis, Potato Stonks, Vito Bambino, Smolasty i Tribbs, które odbywały się obok hali sportowej przy ul. ks. Skorupki. Studenci tłumnie przybyli na juwenaliowe występy. Podobno zabawa na politechnicznym kampusie trwała do białego rana.

Zdaniem prorektora ds. studenckich w PŁ - prof. Pawłowskiego największymi i najważniejszymi elementami tegorocznych Juwenaliów były dwa dni koncertów, które po raz pierwszy zostały zorganizowane poza kampusem PŁ, na terenie użyczonym przez MOiSR Łódź. Zgromadziły one łącznie ponad 25 tys. widzów: studentów PŁ oraz innych łódzkich uczelni, a także liczne grupy mieszkańców Łodzi.

Obszerna relacja fotograficzna z całego wydarzenia znajduje się na FB juwenalia łódzkie.