Data dodania 18.05.2021 - 12:32

Sukces rekrutacyjny ubiegłorocznego TUL Open Day skłonił Politechnikę Łódzką do organizacji II edycji wydarzenia. Już w czwartek, 20 maja o godzinie 11:00, w kanałach społecznościowych uczelni zaplanowano transmisję skierowaną do zagranicznych kandydatów na studia w PŁ – zarówno tych na pełen cykl, jak i planujących krótkoterminową wymianę.

Nadchodząca rekrutacja na semestr zimowy 2021/2022 rusza już 18 czerwca. W ofercie uczelni jest wiele kierunków w języku angielskim i francuskim, na których mogą z powodzeniem kształcić się studenci zagraniczni. Wyniki poprzedniego naboru pokazały, że obrana przez Politechnikę Łódzką strategia promocji w sieci internetowej była skuteczna, a wirtualne dni otwarte są dobrym pomysłem na zachęcenie młodych obcokrajowców do podjęcia studiów w naszej uczelni.

- Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ odnotowało aż 57 proc. wzrost liczby aplikacji, które przesłali kandydaci z 45 krajów. 2020 rok uczelnia zamknęła z bardzo dobrym wynikiem ponad 300 studentów zagranicznych na pełen cykl studiów, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia – informuje Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Należy pamiętać, że międzynarodową społeczność studentów Politechniki Łódzkiej tworzą również młodzi ludzie przyjeżdżający na wymianę w ramach programów międzynarodowych, głównie programu Erasmus+.

- W bieżącym roku akademickim do PŁ, pomimo pandemii, przyjechało niemal 300 studentów z krajów takich, Hiszpania, Francja, Portugalia czy Turcja. Co ciekawe, już na tę chwilę imponująca jest liczba nominacji na przyszły rok akademicki. Do PŁ przyjedzie co najmniej 200 studentów zagranicznych, a liczba ta ulegnie jeszcze zwiększeniu - dodaje M. Malczyk- Spodenkiewicz.

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką na anglojęzyczny TUL Open Day, podczas którego zaprezentowane zostaną m.in.: oferta edukacyjna uczelni, możliwości rozwijania pasji w organizacjach studenckich, zasady rekrutacji i warunki studiowania (akademiki, stypendia) czy osiągnięcia kół naukowych. Co więcej, kandydaci będą mieć możliwość rozmowy na czacie ze studentami PŁ w specjalnie przygotowanych pokojach kierunkowych.

Transmisję TUL Open Day będzie można oglądać w mediach społecznościowych: na Facebooku i na kanale YouTube.