Data dodania 13.05.2021 - 09:26

Do etapu wojewódzkiego Plebiscytu Osobowości Roku, w kategorii nauka, są nominowani dwaj naukowcy z Politechniki Łódzkiej: prof. Volodymir Mosorov i dr Maciej Fronczak. Do 9 czerwca można oddawać głosy.

prof. Volodymir Mosorov, fot. arch. PŁ

Prof. Volodymir Mosorov otrzymał nominację za kierowanie konsorcjum w składzie: Politechnika Łódzka, firma Netrix oraz ICZPM, które pozyskało 10 mln. zł na projekt System bezinwazyjnego monitorowania i diagnozowania czynnościowych zaburzeń dolnych dróg moczowych za pomocą tomografii elektrycznej oraz ultradźwiękowej - alternatywę dla dotychczasowej metody diagnostycznej. Jest profesorem w Instytucie Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

dr Maciej Fronczak, fot. arch. PŁ

Dr Maciej Fronczak został nominowany za zdobycie stypendium na badania nad syntezą materiałów grafenowych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w 3. edycji Programu im. Mieczysława Bekkera. W ramach stypendium NAWA w 2021 r. wyjedzie na staż podoktorski. Na PŁ pracuje w Katedrze Inżynierii Molekularnej na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Jest adiunktem.

Organizatorami plebiscytu są: Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany.  Kandydatów do tytułu Osobowość Roku 2020 można było nominować w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Więcej informacji o konkursie.