Data dodania 10.04.2024 - 08:06

Ponownie wielkim sukcesem studentów Politechniki Łódzkiej okazały się Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. - Po zeszłorocznej olbrzymiej niespodziance, jaką było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, na naszych podopiecznych ciążyła presja udowodnienia, że wynik w 2023 roku nie był przypadkiem - mówi Ewa Brochocka, dyrektorka Centrum Sportu PŁ.

- W turnieju par tym razem nie udało się obronić zdobytego przed rokiem mistrzostwa, jednak udział dwóch par w finale B oraz wysoka pozycja trzeciej pary w finale C, dawała olbrzymie nadzieje na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w rozgrywkach teamów. Wśród dwójek najlepiej zaprezentowała się nasza niezawodna para Bartosz Bejenka - Tomasz Krym, którzy w finale B zajęli 3. miejsce - komentuje wyniki Marcin Nadratowski, wiceprezes Rady Uczelnianej AZS PŁ.

​ Reprezentacja PŁ po wręczeniu nagród na AMP w brydżu sportowym
Reprezentacja PŁ po wręczeniu nagród na AMP w brydżu sportowym
W tym roku nasi studenci brylowali w grze czteroosobowej. Pierwsza z naszych drużyn w składzie: Bartosz Bejenka, Tomasz Krym, Jakub Janasiak, Dariusz Syncerek, zajęła rewelacyjne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko zespołowi z Uniwersytetu Warszawskiego. - Oznacza to, że Panowie mogą się pochwalić złotym medalem w klasyfikacji uczelni technicznych - dodaje Marcin Nadratowski. - Wszystkie wyniki finalnie dały Politechnice Łódzkiej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za plecami UW i AGH, co przełożyło się również na srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych.

Politechnikę Łódzką dumnie reprezentowali:
banerr newslettera PŁ