Data dodania 22.07.2022 - 11:29

Odbywające się w Łodzi  Europejskie Igrzyska Akademickie - EUG 2022 są dobrą okazją do rozmowy z Adamem Roczkiem, prezydentem EUSA, o studenckim sporcie, jego rozwoju i perspektywach. To także możliwość wstępnej oceny odbywających się w Łodzi EUG, których Politechnika Łódzka jest głównym organizatorem.

Prezydent EUSA zapytany, co jest najważniejsze dla sukcesu tak wielkiej imprezy sportowej jak EUG, powiedział: W zasadzie jedna rzecz jest najważniejsza - właściwe osoby na właściwych miejscach. I tak właśnie jest w Łodzi.

Zdaniem Adama Roczka motto Igrzysk Lodz, we can ma jednoznaczny przekaz. EUG są najważniejszym wydarzeniem sportu akademickiego w Europie i chyba największym wydarzeniem akademickim, niezależnie od jego charakteru. 5000 uczestników z 37 krajów z 450 uczelni, do tego 700 wolontariuszy i 500 sportowych oficjalnych gości. - Jestem przekonany, że budując to wydarzenie przyczyniamy się do tego, że Europa jest lepszym miejscem i że udział w igrzyskach, niezależnie od charakteru, jest inspiracją dla wszystkich uczestników - powiedział w rozmowie dla ŻU prezydent EUSA.

Adam Roczek jest absolwentem kierunku turystyka i rekreacja oraz studiów podyplomowych menedżer sportu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, obecnie jest kanclerzem tej uczelni.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Adamem Roczkiem, działaczem społecznym w Akademickim Związku Sportowym oraz członkiem światowej federacji sportu akademickiego (FISU).

Wywiad zamieszczony jest w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.