Data dodania 16.05.2023 - 08:25

Tradycyjnie 24 maja w rocznicę powołania Politechniki Łódzkiej odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu. Urodziny uczelni to okazja do wspólnego spotkania społeczności akademickiej z władzami miasta i uczelni oraz wręczenia nagród pracownikom i studentom.

Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00 w Auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka, w budynku Alchemium. Rozpocznie się wystąpieniem JM Rektora, prof. Krzysztofa Jóźwika, który podsumuje ostatnie, najważniejsze osiągnięcia Politechniki Łódzkiej, przede wszystkim wysoką pozycję uczelni na arenie polskiego i światowego szkolnictwa wyższego. - Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystym posiedzeniu Senatu PŁ, a osoby, które nie mogą przybyć na spotkanie, zachęcam do oglądania transmisji z wydarzenia w Internecie - mówi rektor PŁ.

Politechnika Łódzka w raporcie opublikowanym przez Urząd Patentowy RP za 2021 rok zajmuje po raz kolejny drugie miejsce w Polsce w liczbie udzielonych patentów krajowych i zagranicznych. - Nasi naukowcy i studenci nieprzerwanie pracują nad nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami, za które są nagradzani na międzynarodowych wystawach - uzasadnia wysoką pozycję uczelni prof. Krzysztof Jóźwik.

Kolejnym ważnym elementem rocznicowego wydarzenia będzie wręczenie nagród i wyróżnień studentom oraz absolwentom za wybitne osiągnięcia, a także prace dyplomowe. Po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda im. prof. Włodzimierza Krysickiego, wybitnego polskiego matematyka, profesora PŁ, na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z matematyki stosowanej. Podczas spotkania zostaną uroczyście przekazane statuetki oraz nagrody dla laureatów tegorocznego konkursu JM Rektora.

Również tego dnia zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica, przygotowana przez społeczność akademicką Politechniki Łódzkiej dla zdobywcy tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2023 - Dębu Fabrykanta zwanego też Jagoszem.
 - Chcemy w ten sposób upamiętnić ten wyjątkowy pomnik przyrody, który swoim majestatem codziennie nas zachwyca, podobnie jak wszystkich gości odwiedzających Park im. biskupa Klepacza na terenie kampusu naszej uczelni. Jesteśmy bardzo dumni z naszego utytułowanego sąsiada, pięknego Fabrykanta ­ - mówi rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, który osobiście odsłoni tablicę.