Data dodania 25.01.2024 - 13:40

Instytut Matematyki PŁ już po raz szósty organizuje Konkurs o Nagrodę Politechniki Łódzkiej im. prof. Urszuli Ledzewicz. Wydarzenie skierowane jest do osób, których praca doktorska z matematyki poświęcona jest zastosowaniom królowej nauk w innych dyscyplinach np. inżynierii czy biomedycynie.

To będzie już szósta edycja konkursu realizowanego na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTiMS) PŁ, do której mogą przystąpić osoby z zamkniętym przewodem doktorskim wykonanym na polskiej uczelni, pomiędzy 1 stycznia 2022 r., a 10 kwietnia 2024 r.  Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie powinni do 15 kwietnia złożyć wniosek oraz trzy załączniki:

•     pracę doktorską, której autorem jest zgłaszający,
  •     krótkie streszczenie pracy doktorskiej (max. 2 strony),
  •     CV (również max. 2 strony).

Regulamin i wnioski są do pobrania na stronie organizatora - Instytutu Matematyki. Nagrodą główną w konkursie jest 12.000 zł oraz zaproszenie do wygłoszenia referatu na konferencji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik oraz Łódzkie Towarzystwo Matematyczne.

Prof. Urszula Ledzewicz jest absolwentką matematyki na Uniwersytecie Łódzkim, profesorem w Instytucie Matematyki na Wydziale FTiMS PŁ oraz w Southern Illinois University Edwardsville w USA, gdzie spędziła 30 lat swojej kariery zawodowej.

Plakat do konkursu o nagrodę PŁ im. Urszuli Ledzewicz